Alfabet

Cześć !

 

Długo prosiliście mnie o udostępnienie dla was mojego alfabetu do nauki. Dlatego właśnie dzisiaj z tym do was przychodzę. Na podstawie moich ćwiczeń pokażę wam jak pisać ładnie i efektownie. Na początek pouczamy się podstawowego alfabetu. Jak już go opanujemy będziemy uczyć się kolejnych czcionek. Chcę tak wam podzielić „naukę” by tak w 4 do 6 tygodni opanowywać cały alfabet i móc swobodnie się nim posługiwać.

Zawsze przy pierwszym poście udostępniać będę wam całego PDFa ale opanowywać będziemy 5 literek tygodniowo. Na końcu będziemy pisać zdania i wyrazy.

 

To co, zaczynamy ?

 

Dzisiaj zaproszę was do wspólnej zabawy i do wspólnej nauki mojego alfabetu. Powstał on z różnych czcionek, z różnych inspiracji.

 

 

Zaczynamy od literek Aa, Bb, Cc, Dd, Ee

musicie pamiętać by zawsze zanim zaczniecie ćwiczyć literki by się rozpisać, czyli poćwiczyć sobie robienie kresek i szlaczkow. Możecie do tego  użyć ostatniej strony z pustymi linijkami.

 

Ćwiczenia przygotowałam dla was w formie A4 idealne są pod Pentel Touch, (mozecie kupić go np. tutaj www.frannys.pl ) możecie również pisać w nich grubszymi brush panami, np. Sakura Koi Coloring Brush Pen. (Możecie dostać je np.  tutaj www.nastrychu.pl ) Jeżeli chcielibyście uczyć się na grubszych brush penach, np Tombow Dual ABT lub Ecoline to polecam wydrukować ćwiczenia w większym formacie, np A3.

 

 

>> Pobierz plik tutaj <<

 

Życzę wam owocnych ćwiczeń. Pochwalcie się koniecznie jak wam idzie. Możecie zostawiać namiar do siebie w komentarzach, oznaczać mnie na instagramie, Facebooku lub wysyłać wiadomości na e-mail.

Za tydzień zapraszam was do wspólnej nauki literek: Ff, Gg, Hh, Ii, Jj

Dodaj komentarz